Мачът, който се игра в зала "Олимпиада", бе лишен от особена интрига, тъй като още в откриващата четвърт на мача Монтана поведе с 32:8. До края на първото полувреме преднината на гостенките премина 30 точки, а в края на третата част монтанчанки флиртуваха и с 50-точковата разлика. В последната четвърт Академик стопи част от пасива си след 17:9 в своя полза.

Габриела Николова бе над всички в мача с 31 точки за Монтана. Габриела Ангелова вкара още 16 точки плюс 5 асистенции, а с "дабъл-дабъл" от 16 точки и 11 завършващи подавания приключи Евгения Нацкина. Старши треньорът на тима Мануел Марков даде почивка на националките Виктория Стойчева, Димана Макариева и Христина Иванова.

За Академик Анна Римпова вкара 19 точки, Иглика Тамборджиева добави още 15, а с 10 приключи Златка Кьосева.

В класирането Монтана е едноличен лидер с 4 победи от 4 мача, докато Академик е на пето място с 3 загуби в 3 мача.

Източник: sportal.bg