Въпреки че в крайна сметка загуби с разлика, младият отбор на гостите остави добро впечатление с играта си и дори първи поведе в резултата. Това стана още в 7-ата мин., когато Димитър Димитров засече с глава центриране от статично положение за 0:1. Десетина минути по-късно с прецизен диагонален удар по земята Иван Иванов възстанови равенството - 1:1, а в 27-ата мин. Данаил Тодоров-Даци изведе домакините напред - 2:1, след асистенция на Цветан Николов-Бербатов. В 35-ата мин. згориграждани обаче отново се върнаха в мача чрез Николай Симеонов, който вкара от малък ъгъл за 2:2.

Три минути преди почивката след самостоятелен пробив Иван Иванов се разписа за 3:2.

През второто полувреме Околчица (Моравива) доминираше напълно на терена и отбеляза още 9 гола срещу два за гостите. Най-напред в 58-ата мин. Петър Иванов покачи на 4:2 с точен изстрел от границата на наказателното поле, а в 53-ата. мин Бербатов отново асистира на Даци за 5:2. В 60-ата мин. миньорци върнаха един гол чрез Захари Добринов - 5:3.

Последваха силни минути за домакините, които в оставащия половин час вкараха още 7 гола и резултатът набъбна на 12:3. С хеттрик се отличи Вангел Вангелов (в 64-ата, 66-ата и 85-ата мин.), още два гола отбеляза Иван Иванов (в 61-ата и 80-ата. мин.), а по веднъж се разписаха Данаил Тодоров (в 74-ата мин.) и Цветан Николов (в 89-ата мин.). Крайното 12:4 фиксира Владимир Гошев в последната минута на двубоя.

За отбелязване е и авторитетното съдийство на младия мездренски рефер Славян Добрев.

Скала 2015 (Оселна), също записа разгромна победа у дома в този кръг - срещу новака в група Ботев (Бърдарски геран). Оселчани поведоха с 6:0 до почивката с попадения на Иван Крумов и Николай Гришев - по 2, Ефим Вълков и Владимир Стоянов. След антракта гостите не излязоха на терена, поради което Спортно-техническата комисия при Областния съвет на БФС - Враца ще присъди служебна победа за Скала 2015 с 9:0.

Резултатите в останалите две срещи, които се играха вчера: Монолит (Манастирище) - Ботев (Рогозен) 1:0 и Манастирище - Балкански (Михайлово) 6:0.

Другите два мача от кръга са днес. От 16:00 часа ОФК Локомотив (Мездра) приема на градския стадион Искър 1923 (Роман), а по същото време лидерът Огоста (Хайредин) гостува на Ботев (Криводол).

Начело в класирането преди тези двубои е Огоста (Хайредин) с 19 т., пред Монолит с 18 и Манастирище със 17 т. Четвърто-пето място делят Локо (Мездра) и Околчица (Моравица) с по 13 т., а на шеста-седма позиция са Искър 1923 (Роман) и Скала 2015 (Оселна) с по 12 т.