През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол. Опасни удари отправиха Росен Крумов и Християн Ивов - на два пъти за локомотивци, както и Петър Перов, Калоян Евдокимов и Борис Нинков за видинчани.

Най-спорната ситуация бе минута преди почивката, когато капитанът Крумов беше съборен в наказателното поле от централния защитник на гости-те Теодор Тошев, но главният рефер Илиян Маринов прецени, че защитникът е играл чисто.

Видинчани решиха мача в рамките на десетина минути след антракта. Най-напред, още в самото начало на втората част, Петър Перов изведе бдинци напред в резултата, 5 минути по-късно Николай Боянов покачи на 0:2, а в 56-ата мин. капитанът Филип Георгиев направи преднината на тима от крайдунавския град класическа.

В 69-ата мин. с изстрел от границата на наказателното поле Христиан Илиев върна един гол. Между 76-ата и 79-ата мин. обаче Велислав Петров и Петър Перов направиха преднината на гостите отново комфортната. Крайното 2:5 оформи Владислав Стефанов пет минути преди края на двубоя, засичайки центриране от корнер.

В останалите две срещи от кръга Ботев (Враца) победи Ком (Берковица) с 3:1 (голмайстори: Цветомир Параскевов, Веселин Василев - 2), а Кариана (Ерден) се наложи като гост над Първа атомна (Козлодуй) с 0:3 (Васил Петровски, Веско Янчев, Владимир Ничов).

Начело в класирането, един кръг преди края на есенния полусезон, са юношите старша на Ботев (Враца) с 16 точки, пред Бдин 1923 (Видин) с 14 т. и Кариана (Ерден) с 13 т. ОФК Локомотив дели четвърто-пето място, заедно с Ком (Берковица), като двата отбора имат по 9 т. В дъното е Първа атомна (Козлодуй) без спечелена точка.

В последния есенен кръг „старшата” на Локо (Мездра) гостува на Кариана (Ерден). В останалите срещи Първа атомна (Козлодуй) приема Ботев (Враца), а Бдин 1923 (Видин) - Ком (Берковица). И трите мача ще се играят в петък, 22 ноември, от 15:00 часа.