© Илиан Телкеджиев, lap.bg

Трима от тях стартираха в дисциплината 3000 м стипълчейз. Победител в нея стана 33-годишният Йоло Николов, който пробяга дистанцията за 9:11.17 мин. Непосредствено след Йоло се нареди неговият възпитаник, 20-годишният Иво Балабанов, с време 9:19.51 мин. Националният рекордьор в тази дисциплина Митко Ценов използва старта, за да си направи контролно на 1000 м, като спря след първия километър.

Добро бягане на 1500 м направи Спасимир Делибашев, който финишира трети с постижение 3:58.73 мин., като остана само на 44 стотни от втория Сава Тодоров (Дунав - Русе) и на 2.82 секунди от победителя Мартин Проданов (Актив 2013 - Пловдив).

Успешно се представи и 16-годишната Дева-Мария Драгиева, която се класира четвърта на 800 м при жените с време 2:22.11 мин. Първа е Полина Тодорова (Тунджа - Ямбол) с 2:14.97 мин.

Днес Митко Ценов заминава за Япония, където тази неделя ще вземе участие в силния международен турнир "Seiko Golden Grand Prix 2017 Kawasaki” от престижната верига на Световната федерация по лека атлетика IAAF World Challenge meeting („Среща на световното предизвикателство”). В Страната на изгряващото слънце Митко ще стартира в своята коронна дисциплина 3000 м стипълчейз.

Също в неделя, 21 май, Йоло Николов ще се включи в четвъртото издание на Маратон на приятелството "Плевен", в който ще бяга в полумаратона на 21.1 км.