Участие в състезанието са заявили 40 ученици от 10 града в страната. Първенството ще се проведе на Автомоделна писта „Огнян Филипов” в Социален комплекс до ЕГ „Св. Йоан Екзарх”. Домакините от СТМК - Враца ще участва с петима състезатели в отделните възрастови групи.

Спортната изява ще започне в 10.00 часа, като участниците ще са разпределени в две възрастови групи - от 1 до 7 и от 8 до 12 клас.

По предварителна програма победителите ще бъдат наградени в 16.00 часа от представители на РУО Враца, Община Враца и БФАМС. За победителите СТМК Враца е осигурил медали и грамоти за индивидуалните победители и купи за отборните победители.

Вечерта всички участници са поканени да присъстват на тържествената заря, посветена на Ботев и загиналите за освобождението на България.

На 2 юни отново на писта „Огнян Филипов” ще се проведе турнирът по Автомоделен спорт ,,Ботеви дни”, включен в календара на БФАМС. Началото на турнира е от 10.00 часа, а награждаването - в 17.00 часа.