В състезанието взеха участие ученици с 59 автомодела, от 10 града в страната. Първенството се проведе на отлично подготвена писта от домакините,,Огнян Филипов“ .Освен отличните условия, СТМК – Враца бе осигурил и сладка изненада за всички участници.

Заместник - председателят на БФАМС Дамян Петров и Константин Пейчински от Автомоделен спортен клуб - Пазарджик, връчиха на победителите и участниците купи, медали, грамоти и пакети с подаръци в съответните класове:

В клас Електрик Модифайт8-12 клас победител е Калоян Иванов от НДД София, втори е Алекс Ламбев от 18 СОУ София, а трети Никола Костов – СТМК Враца.

В клас RC-EBФигурен курс - майсторско управление до 8-12 клас Николай Цончев спечели първото място, втори е Алекс Ламбев - и двамата от 18 СОУ София, трети остана Любомир Цветомиров от отбора на домакините.

В клас RC-EBФигурен курс майсторско управление до 7клас, първите две места заеха от представителите на Автомоделен спортен клуб Пазарджик - Константин Колунчев и Михаил Колунчев. На трето място остана Владислав Арнаудов от Автомоделен клуб – Левски.

В класа с най много участници – 17, Електрик Джуниор до 7 клас, победител стана Радост Костадинова от „Кинетик” ( Русе), пред Мария Димитрова от НДД София и Константин Колунчев от АСК - Пазарджик.

В прав курс - клас АЕ до 7 клас първо и трето място спечелиха състезателите от Пазарджик – Георги Соколов и Зорница Георгиева, втори се нареди Божидар Узунов от Клуба по моделизъм – Сопот.

В Електрик Модифайтдо 7 клас победител стана Радост Костадинова „Кинетик” ( Русе), следвана от Мария Димитрова от НДД София и Мелани Цветкова- СТМК Враца.

3. Автомоделен Клуб - Левски

Следващо състезание от календара на БФАМС е Националното състезание за автомодели, задвижвани с водородна клетка. Състезанието ще се проведе на 8 юни в Бургас - зала ,,Младост“.

Шампионите от това събитие ще участват в световните финали – Horizon Hidrogen Grand Prix, септември в Калифорния.