© СПИСАНИЕ "АТЛЕТИКА"

При мъжете победител на 4 км стана Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) с 12:15.2, а негови подгласници бяха Сава Тодоров (Дунав – Русе) – 12:19.1 и Чудомир Черногоров (Атлет – Мездра) – 12:35.2.

Четири национални състезателки стартираха при жените на 3 км. Най-бърза бе Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив), която премина дистанцията за 9:51.3. Нейна подгласничка бе съотборничката й Силвия Георгиева – 9:57.0, а трета е Радосвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич) – 10:47.0. Елица Тодорова (Средногорски атлет – Пирдоп) завърши на четвъртото място за 10:58.0.

Във всички стартове участваха атлети от София, Пловдив, Варна, Русе, Ямбол, Нова Загора, Хасково, Шумен, Пазарджик, Поморие, Ботевград, Мездра и Пирдоп.

Състезанието бе открито от заместник-кмета на община Ямбол – Енчо Керязов, а отново времеизмерването бе поверено на най-добрата атлетка в историята на града – националната рекордьорка на 1500 м – Тотка Петрова.

През тази година в Ямбол се проведе студентския шампионат по крос кънтри, кръг от веригата „Рън България“ и крос „Диана“. Всяка неделя в парка се организира и бягане на 5 км за любители, а скоро ще бъде готова и новата тартанова писта.