Силно бягане направи и Иван Драгановски, който финишира трети на 1500 м при юношите с време 4:25 мин. Това е негов личен резултат в тази дисциплина на открито, който е с цели 14 секунди по-добър от досегашното му върхово постижение. Победител стана Иван Иванов (Супер спорт - Варна), който се наложи с финален спринт над Валентин Хаджиев (Лудогорец - Разград) с 4:10.30 срещу 4:11.22 мин.

Успешно в спринта на 100 м се представи 13-годишната Силвия Йолова, която, въпреки че не успя да влезе във финала, също записа лично постижение в една от квалификационните серии - 13.65 секунди. Най-бърза на финала бе Никол Андонова (Европул - Бургас) с 12.39 сек., следвана от Елена Георгиева (Атлетик - Варна) с 12.41 сек.

В края на месеца подрастващите състезатели на Атлет (Мездра) ще вземат участие в Националния шампионата за юноши и девойки младша възраст, който ще се проведе в столицата. В него Дева-Мария Драгиева ще стартира на 800 и 1500 м, Рая Лалова - на 400 и 800 м, Иван Драгановски - на 800 и 1500 м, а Силвия Йолова - в спринта на 100 и 200 м.

Междувременно тази сряда, в Деня на българския спорт - 17 май, Митко Ценов, Йоло Николов, Иво Балабанов, Спасимир Делибашев и Дева-Мария Драгиева ще се включат в 39-дто издание на Международния лекоатлетически турнир "Нови звезди", организиран от Националната спортна академия "Васил Левски". На него Митко, Иво и Йоло ще стартират на 3000 м стипълчейз, Спасимир - на 1500 м, а Дева-Мария Драгиева - на 800 м