Домакините изиграха силно първо полувреме, в което наложиха тотална доминация и се оттеглиха на почивката с комфортна преднина от 21 точки – 49-28. Монтанчанки обаче не се предадоха и започнаха на стопяват изоставянето си, като в 34-та мин. сведоха разликата само на 8 точки. Със стабилна игра в заключителните минути обаче Берое отново се откъсна напред.

Бразилката Изабела Рамона вкара 21 точки и към тях добави 7 борби, с 15 т. за Монтана завърши Христина Иванова. Капитанката на Берое Виолина Кочева бе най-резултатна за победителките с 21 точки, 19 т. добави Гергана Иванова.

Берое (Стара Загора) - Монтана 85:71 (28-14, 21-14, 14-24, 22-19)

Берое: Виолина Кочева-кап.10, Жаклин Златанова 6, Гергана Иванова 19, Матеа Тавич 2, Сара Бут 8 (Теодора Динева 14, Радостина Христова 12, Карина Константинова 2, Петя Бояджиева 1, Преслава Колева, Яна Карамфилова, Стефани Пендова). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Виктория Стойчева 5, Шерийз Уилямс, Изабела Рамона 21, Димана Макариева-кап. 4, Христина Иванова 15 (Дебора Филипова 10, Евгения Нацкина 9, Александра Петрова 4, Габриела Николова 3, Габриела Ангелова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Венцислав Великов, Искрен Манолов, Татяна Вълчева.

Зала: „Общинска“ - без публика.