© Krisok Photography

Така Митко Ценов не успя да покрие изключително високия норматив на 1500 м - 3:39.50 мин., за участие на Световното първенство в зала, което е в началото на март в Бирмингам, Великобритания. Той остана на 15.35 секунди от стандарта и на 7.31 секунди от своето лично постижение в тази дисциплина през сезона: 3:47.54 мин. - резултат, който регистрира в началото на този месец на Националния шампионат в зала.

Другият представител на Атлет (Мездра) на Балканиадата в Истанбул - Йоло Николов, не завърши бягането на 3000 м. 34-годишният състезаващ се треньор, който на международния турнир "Академик" през януари подобри личното си постижение в тази дисциплина - 8:16.88 мин., остана на 11-о място в "Ataköy Athletics Arena" в турския мегаополис. Титлата спечели сърбинът Елжан Бибич с 8:08.34 мин. Със сребърния медал се окичи румънецът Адриан Гарсия с 8:09.32 мин., а бронзовото отличие заслужи бившият възпитаник на Йоло Иван Попов (Берое - Стара Загора) с 8:10.50 мин.

Българските атлети завоюваха общо 9 медала - 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови, на 23. Balkan Indoor Championships. Шампиони на полуострова станаха Габриела Петрова в тройния скок, Милена Миткова в скока на дължина и Радослава Мавродиева в тласкането на гюле. В Балканиадата в Истанбул взеха участие 238 атлети от 17 балкански държави, в това число 26 от България.