В рамките на Седмицата на детската книга, библиотекарите Павлина Русева и завеждащатаДетски отдел Величка Христова, са подготвили различни интересни дейности през целия месец април.

В деня на Ханс Кристиян Андерсен от 17:30 ч,творците от ЛК „Хр. Ботев” към НЧ „Просвета 1925” ще представят свои творби за деца. Под формата на верижно четене в инициативата ще се включат Светла Дамяновска, Рени Митева, Дарина Цветкова, Ветка Маринска и Йото Йотов.

Сред акцентите в програмата са традиционните пролетни празници Лазаровден и Цветница. За Великден библиотекарите са подготвили специални подаръци за децата - ръчно изработени великденски зайчета и пъстри яйца. На 20 април ще бъде отбелязана и 150 – годишнина от Априлско въстание с участието на третокласници от ОУ „Христо Ботев”.

С особено удовлетворения Величка Христова заяви, че Детският отдел в библиотеката се радва на изключителна популярност.

„Миналата година децата бяха към 250. Радващото е, че освен деца от Мездра, имаме много читатели от други градове. Надяваме се до края на тази година да имаме 300 редовно записани четящи деца.”

Детският отдел на библиотеката в Мездра е изключително богат. Най-предпочитаните книги от децата са златната и синята колекции на Disni, тъй като са с оригиналните илюстрации от анимациите и са с малко текст. Христова подчерта, че особен интерес децата проявяват към енциклопедиите, което е много радостно.