Първата опасна ситуация пред една от двете врати бе в 6-та минута, когато деветката на домакините Димитър Байдаков бе необезпокояван във вратарското поле на съперника, но прати кълбото над вратата.

В 13-та минута Михаил Иванов от гостите прати кълбото високо над напречната греда, а в ответната атака Георги Колев от „черно-белите“ стреля, но стражът на мездренчани улови без проблеми.

Осем минути по-късно Тодор Горанов игра с ръка в близост до наказателното поле на гостите и реферът отсъди фаул. Зад топката застана Явор Генчев, чийто удар бе неточен.

В 28-та минута горнооряховци стартираха бърза контраатака от половината на мездренчани. Димитър Байдаков бе изведен зад гърба на защитата в „червено-черно“, но опитът да прехвърли технично Васил Асенов бе неуспешен и топката премина над напречната греда.

Десетина минути преди края на първата част шут на Васил Сапунджиев бе неточен.

В 62-та минута Димитър Байдаков от състава на домакините падна в близост до наказателното поле и реферът отсъди фаул. Зад топката застана Явор Генчев, който центрира, защитник в „червено-черно“ опита да изчисти топката, но кълбото попадна у Ивайло Тодоров, който прати кълбото в мрежата за 1:0.

Две минути преди края на редовното време Ваньо Иванов нахлу в наказателното поле на горнооряховския тим и бе съборен, но Георги Гинчев останабезмълвен. Тази ситуация предизвика бурни протести от страна на мездренчани.

До края на срещата на паднаха повече голове и така двубоят завърши с минимална победа за „железничарите“ от Горна Оряховица.

„Локомотив“ (ГО): Иван Христов, Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров (к.), Али Ахмед, Ивайло Велчев (Тодор Бакърджиев), Александър Узунов, Явор Генчев, Янислав Цачев, Николай Иванов (Милен Савов), Георги Колев, Димитър Байдаков
старши треньор: Лъчезар Русев

„Локомотив“ (Мз): Васил Асенов, Деян Иванов, Васил Калоянов, Гроздан Илиев, Ивайло Орлинов (Генади Петров), Тодор Горанов, Михаил Иванов, Николай Ганчев (к.), Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Стефан Стефанов
старши треньор: Диан Попов

След този мач мездренските „железничари“ остават на второто място във временното класиране с актив от30 точки и голова разлика 29-8.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на третия в подреждането „Вихър“ (Славяново). Двубоят е на 29-ти октомври, от 16:00 часа.