Валдемар Стоянов откри резултата в 21-ата мин., засичайки от въздуха центриране отдясно на Владимир Найденов. Четвърт час по-късно обаче гостите стигнаха до пълен обрат. Най-напред Милен Младенов изравни от пряк свободен удар, а две минути по-сетне Мирослав Йорданов-Джудиста изведе възпитаниците на Александър Александров-Вош едни гърди напред. Все пак секунди преди почивката с ювелирен изстрел от границата на пеналта Влади Найденов възстанови равенството - 2:2.

През втората част момчетата на треньора Николай Николов-Колчо доминираха на терена и вкараха още 7 гола срещу само един за съперника. Три минути след антракта Румен Рангелов стреля от воле и с добавка отблизо Влади Найденов се разписа за 3:2, а 5 минути след това отново той беше изведен в коридор от Илия Илиев и оформи своя хеттрик в мача.

В 55-ата мин. Рангелов покачи на 5:2, секунди след това новото попълнение Михаел Парасков проби на скорост и Валди Стоянов вкара за 6:2, а в 65 мин. Владимир Найденов отбеляза за 7:2.

В 71-ата мин. Браиан Стоянов комбинира на скорост с Рангелов и с лекота реализира за 8:2. Малко след това юношата Матю Майкъл стреля в левия страничен стълб. Десетина минути преди края на срещата Кристиян Георгиев върна един гол, а крайното 9:3 фиксира Рангелов минута преди последния съдийски сигнал.

Локо (Мездра) започна в следния състав: Ивайло Сайков, Алексзандър Петров, Камен Каменов, Момчил Манчев, Браиан Стоянов, Владимир Найденов, Николай Михайлов, Любослав Младенов, Валдемар Стоянов (кап.), Илия Илиев и Румен Рангелов. След почивката в игра влязоха Михаел Парасков, Цветомир Янков, Любослав Искренов и Матю Майкъл.

Следващата контрола на ОФК Локомотив е в събота, 2 февруари, от 11:00 часа с Надежда (Доброславци).