Поради наказания, контузии или други причини двубоят с Ботев (Луковит) пропуснаха Ивайло Сайков, Камен Каменов, Браиан Стоянов, Румен Рангелов, Любослав Петров, Михаел Парасков и Любослав Младенов.

Въпреки тези сериозни кадрови проблеми, домакините могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки, тъй като създадоха повече чисти голови положения. Малшанс пред гола преди почивката имаха Валдемар Стоянов, Илия Илиев и Иван Велчев, а през втората част - Николай Лазаров, Кирил Кръстев и отново Стоянов.

Гостите също имаха своите възможности - пропуски обаче направиха Антонио Иванджиков - на два пъти, Атанас Георгиев и Владислав Симеонов. Отлични намеси в тези ситуации имаха вратарите на двата отбора Васил Тодоров и Веселин Цветковски.

Медренчани пук доиграха мача с 10 души, след като в добавеното време Николай Лазаров получи пресилен втори жълт, респективно червен картон и ще пропусне следващия двубой на своя тим.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Първа атомна (Козлодуй) - Янтра (Полски Тръмбеш) 4:0, Ком (Берковица) - Спартак (Плевен) 0:2, Вихър (Славяново) - Локомотив 1927 (Дряново) 2:0, Бдин 1923 (Видин) - Партизан (Червен бряг) 0:0, Янтра (Габрово) - Павликени 3:0, Академик (Свищов) - Севлиево 0:1 и Трявна - Левски 2007 (Левски) 2:4.

Лидер в класирането е Спартак (Плевен) с 58 точки, пред Янтра (Габрово) с 51 т. и Севлиево с 44 т. ОФК Локомотив запази осмата си позиция с 31 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Павликени. Двубоят е в неделя, 14 април, от 17:00 часа.