Пътуването било много успешно, но и твърде опасно за живота на Христовите проповедници, както се вижда от книга Деяния апостолски, когато те са в град Филипи (северно от днешния град Кавала). Вероятно Сила е бил един от писарите на посланията на апостол Павел, който, поради трудности със зрението, е предпочитал да диктува текстовете си. По-късно Сила проповядва сам Христовото учение, ръководи и църквата в Коринт като епископ.

Личността на свети Силуан (или Силван) е недостатъчно изяснена от църковната история. Той е споменат в отделни Павлови послания, някои от древните отци обаче смятат, че това е латинизирана форма на еврейското име Сила и Силуан е сътрудникът на Павел Сила. Преданието го числи към 70-те апостоли, но в календара на някои православни църкви на днешния ден се изписва "Свети Силуан, който се нарича и Сила", пише БТА.

В този ден се почита паметта още и на апостолите от 70-те - Крискент, Епенет и Андроник. И тримата са споменати в посланията на апостол Павел като негови усърдни сътрудници по време на проповедта му в страните на северното Средиземноморие, включително в Рим.

Само за Крискент има запазени сведения, че е бил епископ в Галатия в края на I век. Но всички те са посветили живота си на разпространението на Христовата вяра и затова се почитат от Църквата.