"Всички в града знаем, какво се случва през деня и през нощта на алеята - системно превишаване на скоростта, липса на контрол и чувство на ненаказуемост у извършителите", посочват в петицията.
Гражданите настояват компетентните органи незабавно да преценят най-рисковите зони и да предприемат превантивни действия. Също така да бъдат поставени камери за скорост на територията на градската алея и други опасни участъци в Мездра.
Предложението ще бъде изпратено към съответните институции - Община Мездра и местната дирекция на МВР.
Подписката ще намерите тук.
По-рано днес Община Мездра обяви тридневен траур в памет на двамата загинали младежи.
