Гостите откриха резултата още в 10-та минута. Тонислав Колев вкара след контраатака и страхотен удар от около 20 метра. Първото полувреме премина под диктовката на „железничарите”.

През втората част отличната игра на гостите продължи и логично „Локомотив” стигна до второ попадение, дело на Иван Русев. Крайният резултат оформи Стефан Тасев след извеждащ пас на Християн Цоцовски. Тасев надбяга защитата на домакините и вкара за 3:0.

За доброто представяне на гостите от Мездра заслуга има и вратарят Валери Докьов, който с отличните си изяви не позволи на „Ком” да се разпише.

„Локомотив” започна мача в следния състав: Валери Докьов, Йоан Цанев (капитан), Владимир Йолов, Тихомир Кръстев, Златомир Георгиев, Християн Цоцовски, Стилиян Илиев, Никола Маринов Тонислав Колев, Стефан Тасев и Иван Русев. Като резерви в игра се появиха Алекс Петровски, Кристиян Петровски, Михаил Цанев, Велислав Недялков, Никалас Николов и Илиян Ромеов.

Така след този двубой „Локомотив” има 21 точки и заема 7-то място във временното класиране.

Футболната седмица за школата на „железничарите” продължава с днешната битка за второто място при младшата възраст. Възпитаниците на Стоян Стоянов приемат "Бдин" (Видин). Двубоят е с начален час 16:00 часа.

Утре децата, състезаващи се в първенствата на Футбол 5 и Футбол 7 гостуват на „Ботев-1” и „Ботев-2” във Враца.

В петък старшата възраст приема „Ботев” (Криводол), а в събота децата на „Локомотив” гостуват на „Първа атомна” в Козлодуй.