
На тротоара в Алеята бяха разположени над 20 маси, отрупани с весели и многоцветни мартеници. И тази година има голямо разнообразие от мартеници, подходящи за всеки вкус и джоб. Поскъпване има, но може да се каже, че има мартенички за всеки джоб. Най-скъпи са ръчно изработените мартенски символи. Цените варират от 2 до 25 лева – в зависимост от размера и сложността на изработката.
Повечето от продавачите естествено бяха дами, които споделиха, че предлаганите червено - бели символи са ръчна изработка. Особено богат и разнообразен бе щандът на живеещата от години в шотландската столица Единбург Теофана Дилова, която всяка година се завръща в родния град преди 1 март. Теофана сподели, че мартениците ѝ са търсени и в Шотландия.
Въпреки че и в други балкански страни - Румъния, Северна Гърция и Молдова, мартеницата си остава най-българският символ.
В тазгодишния базар се включиха и двата социални центъра в града - Центърът за обществена подкрепа (ЦОП) и Дневният център за подкрепа на деца с увреждания и техните семейства (ДЦПДУТС) с благотворителнакауза за 8-годишния Мартин Луканов - ученик в ОУ "Христо Ботев" в града, който води битка с тежка диагноза.
Това е вторият благотворителен базар за малкия Мартин, след Коледния, в който потребителите на социалните услуги се включват с благородна инициатива. Мартениците са изработени съвместно от децата и служители в двата центъра.
Екипът на Media News пожелава в аванс на всички бяла и червена Баба Марта!