© atletikabg.com

В дисциплината 10 000 м състезаващият се за АК Орхание (Ботевград) Йоло Николов беше без конкуренция. Още от самото начало той тръгна със силно темпо и се откъсна от съперниците си, за да завърши за 30:41.3 мин., на повече от минута пред втория Стоян Владков (Дунав - Русе) - 31:51.7 мин. и миналогодишния шампион Митко Ценов (Атлет - Мездра) - 32:27.7 мин. Шампионът на маратон Димчо Мицов зае четвъртата позиция с 33:19.4.

При юноши под 18 години Мартин Балабанов (Атлет - Мездра) пробяга дистанцията от 4000 м за 13:17 мин. и спечели златния медал. Челната група на юношите се движеше в пакет, но в последния километър Балабанов и Чудомир Черногоров (Атлет - Карнобат) се откъснаха. Балабанов превключи в последните няколко стотин метра преди финала и пресече първи, пред Чудомир Черногоров и Вангел Димитров (Атлет - Поморие).

Сребърно отличие при момичета под 16 години заслужи младата надежда на СК Атлет (Мездра) Мелани Венциславова, която финишира втора на 2000 м, с време 7:28 мин. от 36 завършили състезателки. Мелани бе изпреварена само от състезателката на Балкан (Ботевград) Михаела Гаврилова, която я изпревари само с 15 секунди - 7:13 мин.

Другият представител на Атлет (Мездра) Светлин Стоянов завърши на 30- място на 3000 м при момчета под 16 г, с време13:54 мин.