Миндов каза още, че това е несвойствена дейност за лекарите и не искат да я вършат, но е изискване на Министерството на образованието.

"Всяко лечебно заведение е със статут на търговско дружество и всяко търговско дружество определя своя цена извън пакета дейности, гарантирани от бюджета на НЗОК. Извън този пакет са тези медицински бележки. Това е немедицинска дейност и здравната каса не заплаща за немедицински дейности. Тоест, всяко лечебно заведение може да определи цена. Личните лекари са служели или наети лица в такава фирма. Не може да бъде еднаква цената навсякъде, ако кажем да имаме някаква спусната цена от Лекарския съюз или от Касата, или от министерството", каза още Миндов.

За всяка услуга, която се заплаща, следва да бъде издаден касов бон.

Преди дни стана ясно, че издадените електронни медицински бележки на учениците вече са видими в електронното им пациентско досие. Чрез интеграцията с ГРАО, родителите имат достъп до пациентските досиета на своите деца, които са под 18 години. Документите са част от новия модул „Медицински бележки“, който вече е наличен както на my.his.bg, така и в мобилното приложение еЗдраве, съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването.

За да виждат модул „Медицински бележки“ в еЗдраве, потребителите трябва да инсталират версия 3.2.0 на безплатното приложение, която е достъпна в App Store и Google Play.