Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с успеха. Възпитаниците на Иван Георгиев - Саки поведоха още в 13-тата мин., когато вратаря Цветомир Николов с дълъг пас изведе Божидар Ватов по лявото крило, той напредна към наказателното поле и с хубав удар от въздуха вкара за 1:0. Шест минути по-късно отново Божидар Ватов, този път проби сам през центъра и направи резулатта 2:0.

Малко преди края на първото полувреме Тони Христов нахлу в пеналта отдясно и стреля от малък ъгъл към вратата, където нападателят Денислав Коцев засече на голлинията за 3:0.

Пет минути след подновяването на играта възпитаниците на Иван Нинов - Цаката намалиха преднината на домакините. След неразбирателство в отбраната на мездренци Бенчо Лазаров на празна врата вкара за 3:1.

В 66-тата мин. Божидар Ватов изведе Васил Петровски зад защитата на Искър 1923 и той оформи крайния резултат 4:1

В останалите две срещи от 1-ви кръг се получиха следните резултати: Ботев (Враца) - Кариана (Ерден) 4:0 и Чавдар (Бяла Слатина) - Първа атомна (Козлодуй) 1:4. Ком (Берковица) - почива .

В следващия кръг Локо (Мездра) по програма почива, а след това приема у дома съседите от Ботев (Враца).