© KrisoK Photography

В отборната надпревара на Sofia Ekiden Marathon 2017 звездният тим на SLS Olympic, в чийто състав бе Йоло Николов, се нареди на второ място в смесената щафета и на седмо в общото класиране. Секстетът на популярната верига спортни магазини побяга класическата дистанция от 42.195 км за 2:36:44 ч. Освен Йоло, който бяга на втори пост (10 км), селекцията на SLS Olympic включваше още: на първи пост - олимпийската шампионка Тереза Маринова (5 км), на трети - българката с най-много медали от зимни олимпийски игри Павлина Филипова (5 км), на четвърти - един от най-добрите наши биатлонисти Красимир Анев (10 км), на пети - Юлиан Ангелов (5 км) и на шести - Емил Стойнев (7.195 км).

Победител при смесените щафети стана Dream Team 5kmrun с 2.30:08 ч., а трети са Гладиаторите на Механджийски с 2:37:43 ч.

За втора поредна година щафетния маратон спечели отборът на Team Compressport, който грабна титлата с нов рекорд на надпреварата - 2:16:34 ч.

Останалите двама представители на СК Атлет (Мездра) Иво Балабанов и Дева-Мария Драгиева бягаха съответно на втори и на последния, шести пост за тима на SLS Ekiden, който завърши на десето място в общото класиране на маратона. Иво записа 31:43 мин. на 10-километровата дистанция, а Дева-Мари пробяга 7.195 км за 29.06 мин., което е най-доброто постижение на този пост при дамите. Йоло Николов и Дева-Мария Драгиева си тръгнаха със специални парични награди.

В тазгодишното, трето издание на София Екиден Маратон взеха участие рекорден брой отбори - 68, разпределени в пет категории. За сравнение: през 2015 г. стартираха 44 тима, а миналата година - 48.