Състезателите на Спортен клуб Атлет (Мездра) Йоло Николов и Милица Мирчева не завършиха полумаратона, съответно при мъжете и жените, на 23-ото Европейско първенство по лека атлетика в Амстердам, Холандия. При мъжете стартираха 92-ма състезатели, 8 от които не пробягаха цялата 21-километрова дистанция. Сред тях бе и 32-годишният български национал Йоло Николов.

Шампион стана представителят на Швейцария, натурализираният еритреец Тадесе Абрахам с време 1:02:03 ч. Втори финишира състезаващият се за Турция кениец Каан Киген Йозбилен с 1:02:27 ч., а трети се нареди европейският първенец в маратона от Цюрих 2014 Даниеле Меучи (Италия) с 1:02:38 ч.

При жените, където стартираха 90 състезателки, Милица Мирчева също не завърши. Тя пробяга в добро темпо първите 10 км от дистанцията за 36:43 мин., след което се отказа от участие. Титлата спечели португалката Сара Морейра, която пое лидерството по средата на дистанцията и финишира за 1:10:19 ч. Сребърният медал стана притежание на италианка Вероника Инглезе с лично постижение 1:10.35 ч., а с бронзовото отличие се окичи двукратната европейска вицешампионка на 10 000 м Джесика Аугусто (Португалия) с 1:10:55 ч.

Третият представител на мездренския клуб на шампионата на стария континент в Амстердам - Митко Ценов, не успя в сряда да се класира за финала на 3000 м стипълчейз. Той завърши осми във втората полуфинална серия с време 8:45.55 мин., което му отреди 19-ото място в крайното класиране в дисциплината.

На 15 юли Митко ще стартира в поредния, девети турнир от най-престижната лекоатлетическа верига - Диамантената лига, който ще се проведе в Монако. Бягането на 3000 м с препятствия при мъжете е в 22.45 часа българско време.