Двубоят бе изключително оспорван, продължи 2 часа и 12 минути и бе решен след тайбрек. Двата отбора си размениха по един гейм, а третият вървеше точка за точка до 23-23. С успешна блокада на Делчо Раев и точка от атака на Златко Кьосев монтанчани го спечелиха с 25:23. В четвъртият домакините поведоха с 4-0 и имаха предимство до второто техническо прекъсване, но гостите коригираха играта си и изравниха.

Решителният пети гейм започна ударно за Монтана - два аса на Минчо Минчев и две успешни атаки, резултатът стана 5-0 и до края инициативата не бе изпусната. С тази победа монтанският тим си осигури психологическо предимство преди двете предстоящи гостувания в Добрич (2-3 април).

Монтана - Добруджа (Добрич) 3:2 (25:21, 24:26, 25:23, 22:25, 15:12)

Монтана: Златко Кьосев 16, Иван Латунов 8, Александър Симеонов-кап. 14, Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 16, Николай Къртев 13, (Делчо Раев 2, Георги Михалев 1, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Трифон Лапков 6, Димитър Маринков 20, Илия Петков 6, Христо Енков-кап. 1, Жулиен Георгиев 22, Алекс Грозданов 8 (Мартин Мечкаров 3, Петър Христосков 1, Денис Чавдаров, Николай Тодоров, Светослав Арнаудов, Христо Христов-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Чавдар Марев, Симеон Иванов.

Зала: „Младост”- 500 зрители.