Срещата е втора между двата отбора в рамките на две седмици, след като бяха заедно в предварителна група 4, от турнирите за разпределяне на местата в първа и втора осмица на Суперлигата. В нея Монтана надигра Марек с 3:1 гейма.

Възпитаниците на треньора Даниел Пеев наложиха волята си, въпрки че бяха сериозно затруднени. Гостите взеха първия и четвъртия гейм, домакините втория и третия, а в тайбрека се наложиха с 15-12.

Реализатор за мача стана руснакът Максимс Сапожков с 26 точки (3 аса, 1 блок). Радослав Попов добави 21 точки (1 блок)за успеха на Монтана. За Марек най-резултатен бе Светослав Иванов с 16 точки ( 1 ас, 1 блок).

Монтана – Марек (Дупница) 3:2 (27-20, 25-20, 25-17, 18-25, 15-12)

Монтана: Радослав Попов 21, Максим Сапожков 26, Георги Елчинов 14, Александър Кордев 2, Стефан Чавдаров 14, Максим Крескин 1 (Тодор Костов 7, Виктор Костадинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.