Гостите започнаха по-добре мача и спечелиха първия гейм с 25:20. Домакините стабилизираха посрещането си и изравниха след 25:19. Добруджа започна ударно третата част и поведе убедително с 8-2, а след второто техническо прекъсване отново имаше преднина, но само от две точки. Волейболистите на Монтана не се отчаяха, направиха силна серия и за първи път излязоха напред в резултата след успешна атака на Златко Кьосев за 19-18 и след това затвориха гейма с 25:21.

В четвъртата част домакините подържаха преднина от 2-3 точки и макар да допуснаха изравняване в края 23-23 я спечелиха с 27:25. Минчо Минчев бе най-резултатен за успеха на Монтана отбелязвайки 17 т. 13 точки добави Николай Къртев. За Добруджа със 17 т. се отчете Димитър Маринков. Днес от 18.00 часа е втората среща в зала „Младост”, на която се очаква да присъства и селекционерът на националния отбор Пламен Константинов.

Монтана - Добруджа (Добрич) 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 27:25)

Монтана: Златко Кьосев 11, Иван Латунов 7, Алексанър Симеонов-кап. 10, Любомир Агонцев, Минчо Минчев 17, Николай Къртев 13, (Георги Михалев 1, Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Трифон Лапков 12, Димитър Маринков 17, Илия Петков 4, Христо Енков-кап., Жулиен Георгиев 22, Алекс Грозданов 4 (Денис Чавдаров 3, Мартин Мечкаров 1, Николай Тодоров, Светослав Арналдов, , Христо Христов-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Илиян Георгиев, Милан Тодоров.

Зала: „Младост” - 600 зрители.