Домакините започнаха със самочувствие мача и взеха набързо първия гейм с 25:14 точки. Вторият бе доста по-оспорван и до последно не се знаеше кой ще го спечели. В крайна сметка монтанчани го затвориха при 26:24. Интрига в третата част имаше до първото техническо прекъсване, след това възпитаниците на треньора Даниел Пеев коригираха някои грешки и не допуснаха изненада. Така те записаха 13-та си победа от началото на сезона, при 3 загуби е един мач по-малко.

Кирил Клетс стана топ реализатор на срещата с 13 точки (2 аса), Борис Наков добави 9 (3 аса, 3 блокади) за успеха на Монтана. За Добруджа Жулиен Георгиев завърши с 11 точки (1 блокада).

Монтана - Добруджа (Добрич) 3:0 (25:14, 26:24, 25:20)

Монтана: Златко Кьосев 7, Иван Латунов 8, Константин Абаев 5, Аспарух Аспарухов 7, Борис Наков 9, Кирил Клетс 13 (Мартин Пенев 4, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Денимир Димитров 2, Денис Чавдаров 6, Светослав Арнаудов 6, Жулиен Георгиев 11, Мартин Мечкаров 2, Невен Нешев 5 (Петър Христосков 6, Николай Тодоров, Христо Христов-либеро, Дамян Колев-либеро). Треньор: Петър Пенев.