Според регламента тенис турнирът се проведе в две възрастови категории - юноши VIII-XII клас и мъже. В категорията юноши VIII-XII клас взеха учестие 18 младежи, а при мъжете се включина 10 състезатели

Съгласно изтегления жребий, участниците в турнира бяха разпределени в четири предварителни групи при юношите и в две предварителни групи при мъжете. Най-младият участник в спортната проява е 13-годишният Персиян Богданов, седмокласник в Средно училище "Иван Вазов", а доайен - 70-годишният Цветан Росалийски-старши от Горна Кремена.

По време на турнира бяха изиграни едновременно на три дъски общо 64 срещи. Двубоите в груповата фаза и на четвъртфиналите се изиграха във формат 2 от 3 спечелени гейма, на полуфиналите и на финала при юношите - 3 от 5 гейма, и 4 от 7 гейма при мъжете на финала.

Съгласно регламента, първите двама състезатели в предварителните групи при юношите се класират за четвъртфиналите, а при мъжете директно отиват на полуфиналите, уточни секретарят на турнира Жанета Маринова.

Спортната надпревара бе индивидуална, в която се игра по схемата „всеки срещу всеки”. Срещите се изиграха във формат 3 от 5 спечелени гейма. Всеки гейм продължи до отбелязването на 11 точки. При равенство - 10:10, се игра до 2 точки разлика.

Главен съдия бе Евгени Йоловски, с асистенти – Цветомир Георгиев и Самуил Коков. Секретар на турнира - Жанета Маринова.

Продължилата тричасова надпревара излъчи и най-добрите в турнира. В категорията юноши VIII-XII клас представителят на ПГ по МСС Марио Петров бе безапелационен и заслужено зае първото място. Непосредствено след него, на 3 т. разлика, се класира Мартин Петров от СУ „Иван Вазов“, а на трето – дванадесетокласникът от същото училище Стивън Мильов.

При мъжете златото грабна Веселин Вълков, следван от най-възрастния участник Цветан Росалийски-старши. За Георги Гергов остана бронзът.

След последния финал, кметът на Община Мездра Генади Събков връчи медалите и купите на победителите и поздрави участниците в турнира. Специална грамота и купа бе връчена на доайена на турнира Цветан Росалийски-старши.