Първата част не предложи много опасни ситуации пред една от двете врати. Все пак домакините стигнаха до попадение чрез Александър Лазаров. Така „железничарите“ се оттеглиха на почивката с гол аванс.

През втората част „Локомотив“ излезе пределно мотивиран за трите точки. Добрата игра и превъзходството на терена закономерно доведоха до още голове. Две попадения за „железничарите“ отбеляза Владислав Стефанов, а един гол добави Александър Лазаров.

Гостите от Бяла Слатина успяха да върнат едно попадение, но домакините не им позволиха да стигнат до нещо повече, отбелязвайки пети гол чрез Светослав Бонев.

Така „Локомотив“ добави ценни три точки в актива си и вече има 6 пункта и голова разлика 9-7.

В следващия кръг момчетата на Владимир Найденов гостуват на „Ком“. Двубоят в Берковица е на 19-ти октомври, от 16:00 часа.