От 7 до 9 юни в Санитарно-оздравителен комплекс „Камчия“ се проведе Републиканско първенство по плуване на 50-метров басейн за служители на МВР. В шампионата, организиран от Спортната Асоциация на МВР, взеха участие 13 отбора от областните дирекции и централни служби на МВР, сред които и служители на Областната дирекция на МВР - Враца.

След миналогодишния си дебют на републикански първенства отборът на СК Спартак (Враца) в състав: Момчил Христов, Васил Найденов, Николай Каменов и Светлин Захариев, отново стана втори в комплексното касиране. Шампиони на България са представителите на ОД МВР - Бургас.

Врачани спечелиха общо 11 медала в различните дисциплини-два златни, три сребърни и шест бронзови.

Ръководителят на отбора Момчил Христов спечели три бронзови отличия в дисциплините 50 м гръб, 50 м бътерфлай и 100 м свободен стил.

В категория мъже над 40 години Васил Найденов завоюва златни медали на 100 м брус и 50 м гръб, както и сребърни на 50 м брус и 50 м свободен стил. Николай Каменов се класира втори на 50 м бътерфлай и трети на 50 м свободен стил и 50 м брус.

Смесената щафета на СК Спартак (Враца) 4x50 м се нареди на трето място.

Победителите бяха наградени от Иван Младенов, генерален секретар на Спортната Асоциация на МВР.