Мачът започна добре за домакините, които още в самото начало имаха възможност да открият резултата. Течеше 6-ата минута, когато Красимир Георгиев стреля от пряк свободен удар в напречната греда, а при последвалото разбъркване капитанът Валдемар Стоянов би на сантиметри от левия страничен стълб.

В 14-ата минута обаче Симеон Димитров засече с глава центриране от фланга, вратарят Ивайло Сайков парира удара му, но с добавка от непосредствена близост бившият юноша на столичния Левски изведе гостите напред в резултата - 0:1.

7 минути по-късно Велислав Денчев намери с пас от дълбочина Димитров зад отбраната на "червено-черните” и бързоногият нападател технично покачи на 0:2.

В тези минути ясно пролича липсата на достатъчна физическа издръжливост у повечето играчи на Локо (Мездра), които по ред причини започнаха късно предсезонната си подготовка и изглеждаха доста уморени след гостуването си само преди два дни на ОФК Павликени (0:0). Доказателство за това бе принудителната смяна на централния защитник Калоян Караджинов още в средата на първото полувреме.

Все пак на два пъти до почивката Валди Стоянов можеше да върне "червено-черните" в мача, но и при двете голови ситуации късметът не беше на негова страна.

10-на минути след антракта бранител на "червено-черните" сгреши фатално край страничната линия, гостите организираха контраатака и, останал сам срещу стража на домакините, Радослав Денчев направи преднината на севлиевци класическа - 0:3.

Оттук-насетне мачът се доиграваше, като до края вратарят Ивайло Сайков отрази опасни удари на Атанас Георгиев и на Момчил Савов, а малшанс пред гола от мездренци имаха Светослав Валериев и Браиан Стоянов, който малко преди последния съдийски сигнал разтресе левия страничен стълб.

Благодарение на този успех навън, ФК Севлиево отново излезе начело във временното класиране в групата с актив от 16 точки. Следват: Янтра 2019 (Габрово) с 15, Дреновец с 12 и Вихър (Славяново) с 11 т. ОФК Локомотив е на пето място с 10 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема Ком (Берковица). Двубоят е в неделя, 22 септември, от 17:00 часа на градския стадион.