© Павел Петров, Община Мездра

Мачът между Ком (Берковица) и ОФК Локомотив (Мездра) беше равностоен, с положения и пред двете врати. Гостите поведоха в резултата пет минути преди почивката чрез опитния плеймейкър Илия Илиев - негово седмо попадение през сезона.

През второто полувреме домакините организираха няколко добри атаки, при една от които Пламен Ненов възстанови равенството в 75-ата минута - 1:1. Резултат, който се запази до края на двубоя.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Павликени - Първа Атомна (Козлодуй) 2:0, Вихър (Славяново) - Бдин (Видин) 2:1, Ботев (Луковит) - Севлиево 1:1, Партизан (Червен бряг) - Левски (Левски) 4:1, Спартак (Плевен) - Академик (Свищов) 3:0, Янтра (Полски Тръмбеш) - Янтра (Габрово) 0:3 и Локомотив (Дряново) - Трявна 0:0.

Начело във временното класиране продължава да е Спартак (Плевен) с 40 точки, следван от Янтра (Габрово) с 38 т. и Вихър (Славяново) с 33 т. ОФК Локомотив (Мездра) е на седма позиция с актив от 23 точки, колкото имат също осмият Академик (Свищов) и деветият Ботев (Луковит).

В следващия кръг Локо (Мездра) приема Янтра (Полски Тръмбеш). Двубоят е в неделя, 10 март, от 14:30 часа на градския стадион. Три дни по-късно, на 13 март (сряда), "железничарите" домакинстват на Вихър (Славяново) в отложен мач от първия пролетен кръг на шампионата.