Георги Янев изведе моравчани напред в резултата в 21-ата мин. с точен изстрел от границата на наказателното поле. Три минути по-късно обаче бившият футболист на ЦСКА Генчо Симеонов изпълни майсторски пряк свободен удар отляво и възстанови равенството - 1:1.

В 30-ата мин. командата на кмета Коно Жилковски получи правото да изпълни дузпа, отсъдена от главния рефер Росен Гановски за игра с ръка в пеналта на защитник на "чуковете”. От бялата точка Янев се разписа технично на 2:1. Седем минути по-късно Боян Цеков - Доктора покачи на 3:1 след асистенция на Цветан Николов - Бербатов.

Пет минути след почивката централният нападател Иван Митов върна гостите в мача с ювелирен удар по диагонала за 2:2. В 70 мин. Иван Иванов отново даде комфортна преднина на моравчани, а три минути по-късно Георги Янев оформи своя хеттрик за 5:2.

До края на срещата двата отбора си размениха по още едно попадение. Най-напред в 79-ата мин. се разписа за миньорци Генчо Симеонов от дузпа, а секунди по-сетне Иван Иванов оформи крайното 6:3.