Домакините превъзхождаха през целия мач, на почивката имаха комфортна преднина - 47:28 т. През второто полувреме треньорът даде шанс за изява на всички момичета от пейката, които също бяха на ниво и до края разликата набъбна на 24 точки.

Привлечената през лятото от Рилски спортист (Самоков) Преслава Колева се отличи с 16 точки за Монтана, Дебора Филипова вкара 15 т., а Габриела Ангелова добави 12 т. Най-резултатна за гостите бе Деница Петрова - 19 точки, с една по-малко от нея двубоя завърши Елена Димова.

БК Монтана 2003 - Шампион’2006 (София) 89:65 (23:17, 24:11, 22:21, 20:16)

БК Монтана 2003: Дебора Филипова 15, Цветомира Шаренкапова 10, Мария Желязкова 4, Преслава Колева 16, Христина Иванова 9 (Габриела Ангелова 12, Димана Макариева 8, Надежда Симеонова 5, Йоана Иванова 4, Валентина Горанова 4, Виктория Стойчева 2, Йоана Младенова).

Шампион’2006 (София): Калина Иванова 8, Цветелина Димитрова 4, Елена Димова 18, Деница Петрова 19, Микаела Дамянова 7 (Радина Живачка 5, Росица Мирчева 2, Йоана Тодорова 2, Златина Попова, Сияна Нинова, Боряна Димитрова).

Съдии: Стефан Евтимов, Велислав Гатев.