© Lap.bg

Мелани Венциславова завоюва първия си медал на национален шампионат - сребърен в трибоя при момичетата под 14 г. 11-годишната възпитаничка на националния рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов записа лични постижения и в трите дисциплини: 8.96 сек. в спринта на 60 м, 4.22 м в скока на дължина и 1:45.49 мин. в бягането на 600 м. Така Мелани събра общ сбор от 179 точки, който й отреди второ място в крайното класиране от над 160 участнички, само на 3 точки от златното отличие.

Шампионка в трибоя при момичетата под 14 г. стана Вероника Миткова (Черно море Атлетик - Варна) със 182 т, а трета е Радина Величкова (Ботев - Пловдив) със 172 .

© Lap.bg

"Вече мога да се похваля и с първи медал като треньор на трибой за момичета под 14 г. Браво на Мелани за трите лични постижения, които записа днес и грабна сребърният медал след тежка борба!”, написа по този повод в социалната мрежа фейсбук Митко Ценов.

В същата възрастова категория при момчетата най-предно класиране от подрастващите мездренски атлети записа Светлин Стоянов, който зае 71-о място с 90 точки от над 100 стартирали (9.67 на 60 м, 3.43 м в скока на дължина и 3:06.65 мин. на 800 м). Другите трима представители на клуба - братята Алекс и Кристиан Петровски се наредиха съответно 98-ми с 54 т. и 102-ри с 35 т., а Стивън Велев не завърши състезанието. Титлата заслужи Боян Хаджитодоров (КЛАСА) с 207 т.

© Lap.bg

Непосредствено след Националния шампионат в зала за U14 се проведе традиционният международен турнир "Академик", в който стартираха четирима състезатели на Атлет (Мездра). Много добре се представи Иво Балабанов, който финишира втори в бягането на 800 м с време 1:55.50 мин., подобрявайки с 1.36 сек. своето лично постижение (PB) в тази дисциплина в зала (1:56.86 мин., 20.02.2016 г., Добрич).

Неговият по-малък брат - 16-годишният Мартин Балабанов, завърши 13-ти от 20 стартирали с 2:04.84 мин. Победител в тази дисциплина стана Алекс Василев (Академик - София) с 1:52.46 мин. - най-силния мъжки резултат на турнира, а трети е македонецът Александар Стояновски с 1:57.29 мин.

Останалите двама представители на мездренския клуб - 17-годишният Иван Драгановски и Александър Колов (21 г.), се наредиха седми и 13-ти на 3000 м, съответно с 9:16.27 мин. и 10:01.68 мин. Най-бърз в тази дисциплина бе македонецът Дарио Ивановски (Работнички - Скопие) с 8:26.79 мин.