Първото полувреме бе перфектно изиграно от възпитаниците на Николай Христозов, които откриха резултата още в 6-та минута чрез Васил Калоянов.

Последваха няколко неточни удари. Така се стигна до 23-та минута, когато Васил Сапунджиев центрира отляво и Васил Калоянов прати кълбото в мрежата за 2:0.

Седем минути по-късно удар на Генади Петров премина над вратата.

В 35-та минута Николай Ганчев направи резултата класически.

Темпото спадна през втората част, като чистите ситуации за гол липсваха.

Извършиха се по няколко смени и в двата състава.

Гостите все пак стигнаха до почетно попадение в 70-та минута. Автор на гола стана Асен Медведев.

Стартови състави:

„Локомотив“: Христо Георгиев, Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Генади Петров, Николай Ганчев (к.) (Иван Кирилов), Гроздан Илиев (Асен Русинов), Деян Иванов (Кристиян Йотов), Кристиян Димитров, Александър Стоянов, Васил Калоянов (Михаил Иванов), Иван Аспарухов (Михаил Бешев)
старши треньор: Николай Христозов

„Левски“: Кристиан Цонков, Асен Медведев, Дейвид Симеонов (Антонио Иванджиков), Цветослав Игнатов, Митко Милчев, Венцислав Миленов, Ивайло Раденцов (к.), Любомир Борисов, Тихомир Тодоров, Траян Димитров, Стефан Стефанов
старши треньор: Дочко Дочев

С този успех „червено-черните“ заемат шестото място с актив от 6 точки и голова разлика 5-6.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Академик“ (Свищов). Двубоят е на 9-ти септември от 17:00 часа.