Третият домакините го измъкнаха с повече хитрост и малко късмет. В четвъртата част гостите пропуснаха три геймбола за изравняване на резултата, а пиринци спасиха таймбрека след успех с 28:26.

Златко Кьосев бе най-резултатен за Монтана с 23 т., с една по-малко от него двубоя завърши Минчо Минчев. С 28 точки за победителите Венцислав Георгиев стана топ-реализатор на мача.

В следващия кръг, на 10 февруари (петък) от 18:00 часа Монтана приема Арда (Кърджали), който се справи леко у дома с тима на Славия, побеждавайки го с 3:0.

Пирин (Разлог) - Монтана (25:21, 20:25, 27:25, 28:26).

Пирин: Владимир Пенев 1, Георги Елчинов 9, Борислав Катранджиев - кап. 11, Костадин Гаджалов 14, Венцислав Георгиев 28, Мартин Кръстев 6 (Боян Иванов 2, Георги Левенов, Виктор Копанаров - либеро). Треньор: Иван Дурев.

Монтана: Златко Кьосев 23, Борис Наков 8, Александър Симеонов - кап. 17, Минчо Минчев, Делчо Раев 2, Николай Къртев 11 (Георги Михалев, Любомир Агонцев, Добромир Иванов - либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Добромир Добрев, Ивайло Иванов.

Зала „Септември” - 200 зрители.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Арда - Славия 3:0, Тетевен - Миньор 1:3, Марек - Черно море 3:0, Добруджа - Нефтохимик 2:3. На 22 февруари от 18:30 часа: Левски - ЦСКА (пряко по Диема спорт).