На тежкия терен домакините само заритваха напред топката и при всяка възможност гледаха да бавят играта. Първата опасност стана пред тяхната врата, но ударът на Владислав Цеков-Каската в 18-та мин. срещна тялото на защитник и излезе в корнер. Малко след това Ферди Мюмюнов имаше отлична намеса, избивайки влизащата под гредата му топка. В 35-та мин. Йордан Йорданов изпълни майсторски пряк свободен удар, но напречната греда помогна на Драгомир Петков.

След почивката футболистите на Монтана се настаниха трайно в полето на съперника си и Владимир Айтов, Мехди Уамри и Идрисс Фудил бяха близо до откриване на резултата. Това направи Росен Кръстев-Роко седем минути преди края на мача. Тогава 195-сантиметровият таран получи далечен пас от Иван Михов, надбяга двама защитници на домакините и с диагонален шут изпрати топката в далечния ъгъл на Драгомир Петков.

Струмска слава (Радомир) – Монтана 0:1

Струмска слава: 12.Драгомир Петков, 91.Борис Иванов, 3.Румен Сандев, 77.Никола Борисов, 6.Димитър Петков (86-88.Руси Чернаков), 11.Денислав Мицаков. 5.Мартин Костов, 8.Георги Янев, 22.Антон Тунгаров (61-20.Кристиян Китов), 2.Борислав Николов-кап., 9.Александър Аспарухов. Треньор: Владимир Димитров.

Монтана: 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов, 7.Лиандро Мартис (57-17.Идрисс Фудил), 22.Стефан Каменов (68-19.Росен Кръстев), 20.Владисалв Цеков (57-15.Атанас Карачоров), 10.Владимир Айтов, 24.Мехди Уамри (79-18-Николай Николов). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстор: Росен Кръстев (83).

Главен съдия: Димитър Димитров.

Асистенти: Петър Джугански, Марин Бонев.

Жълти картони: Мартин Костов, Александър Аспарухов, Кристиян Китов (Струмска слава); Иван Михов, Идрисс Фудил, Росен Кръстев (Монтана).

Стадион: „Градски”-100 зрители.

Източник: chervenkarton.com