Михаел Парасков изведе локомотивци напред в резултата още в 9-ата мин. на двубоя след ювелирен извеждащ пас на новото попълнение Красимир Георгиев. 15 минути по-късно обаче Митко Милчев се възползва от грешка в халфовата линия на "червено-черните" и с премерен изстрел от средна дистанция възстанови равенството - 1:1.

В 36-ата мин. Краси Георгиев изпълни майсторски пряк свободен удар от около 20-на метра и препарира вратаря на гостите Николай Христов-Пантерата за 2:1. Само три минути по-сетне Митко Милчев изведе Христо Димов сам срещу стража на домакините Ивайло Върганов и той отново върна червенобреждани в мача - 2:2.

На почивката наставниците на двата отбора Валери Цветанов и Любомир Иванов направиха доста смени и темпото на игра поспадна, за което допринесе и доста горещото време.

Две минути след антракта с удар извън пеналта Милен Тонев се разписа за 2:3 - попадение, оказало се последно в срещата. До края на спаринга, ръководен авторитетно от главния рефер Илиян Маринов, гостите можеха да затвърдят своето превъзходство през втората част. Пропуски обаче направиха Александър Пенев, Митко Милчев и Любомир Иванов.

Освен Краси Георгиев и Михаел Парасков, с изявите си на терена в състава на домакините се понравиха 23-годишният десен халф-бек Симон Николов и 25-годишното ляво крило Айгюн Османов, играл за последно в Ботев (Нови пазар), който е на проби в отбора. Радващо е, че Валери Цветанов даде шанс за изява на няколко юноши на клуба - Стефан Георгиев, Любослав Валентинов и Росен Крумов. Проблем на този етап обаче си остава късата резервна скамейка и недостатъчната физическа издръжливост на повечето футболисти поради закъснялата подготовка.

Съставът на ОФК Локомотив (Мездра) в контролата с Партизан (Червен бряг): Ивайло Върганов, Симон Николов, Стефан Георгиев, Момчил Манчев, Мартин Михайлов, Марио Иванов, Мартин Рашов, Людмил Горанов, Красимир Георгиев (кап.), Михаел Парасков, Айгюн Османов (Любослав Валентинов, Росен Крумов).