Останалите двама състезатели на Атлет (Мездра), които ще стартират в последния шампионат за 2018 г. от календара на БФЛА, са Рая Лалова - на 3 000 м при девойките под 18 г. (младша възраст) и Мелани Венциславова - на 2 000 м при момичетата под 16 г.

Миналата година представителите на Атлет (Мездра) спечелиха четири медала - три златни и един сребърен, на първенството по крос кънтри. Шампиони на България станаха Митко Ценов при мъжете, Иво Балабанов при младежите под 23 г. и Дева-Мария Драгиева при девойките младша възраст, а техният треньор Йоло Николов финишира втори при мъжете.

Националният шампионат по крос кънтри е тази събота, 27 октомври, от 10:00 часа, като старт-финалът е на градския стадион в Сунгурларе.

Първенството е квалификация за определяне състава на националния отбор на България за Балканския шампионат по крос кънтри, който ще се състои на 4 ноември в Ботосани, Румъния.