Владимир Вълов-Сисо изведе Нашенци-Пчелна майка (Враца) напред в резултата във финалния двубой още във втората минута на срещата. Пет минути по-късно отново той асистира на Георги Иванов за 2:0. Седем минути след почивката Борис Тончев върна Искър 1923 (Роман) в мача, но 10 минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Тихомир Тодоров-Сисо с изстрел от далечно разстояние Емануил Борисов-Бутанския затвърди крайния успех на врачани с 3:1.

Съставът на тазгодишните шампиони в "Mezdra open" - Нашенци-Пчелна майка (Враца): Веселин Илиев, Емануил Борисов, Пламен Първанов, Емануил Димитров, Владимир Вълов, Георги Иванов, Кристиян Илиев, Тодор Кръстев (кап.), Стефан Димитров, Калоян Недков, Пламен Георгиев и Илия Илиев.

Техните достойни съперници от Искър 1923 (Роман): Милен Иванов, Димитър Димитров, Теодор Лазаров (кап.), Тодор Петков, Борис Тончев, Петър Бочев, Тодор Бочев, Веселин Веселинов и Иван Иванов.

В мача за бронзовите медали Вик (Враца) победи Атлетик 1996 (Враца) с 5:4. Хеттрик за тима на водоснабдителното дружество реализира Николай Методиев-Коко, а по веднъж се разписаха Иван Илиев и Цветан Лазаров-Елвиса. На два пъти точен за "атлетите" бе Петко Петков, едно попадение добави Антонио Анатолиев, а Николай Методиев от ВиК-а си отбеляза автогол.

За най-добър фирмен отбор беше определен Нашенци-Пчелна майка (Враца), за най-добър квартален - Искър 1923 (Роман), а за най-добър селски - Скала (Зверино). Отличието за феърплей заслужи тимът на Ветераните (Крета), а приза за футболно дълголетие - 54-годишният Пламен Данов-Пикапа (Ботевъ - Брусен).

Голмайстор на турнира стана Петко Петков (Атлетик 1996 - Враца), отбелязал 8 точни попадения в елиминационната фаза на турнира. Другото индивидуално отличие - за най-добър вратар, грабна стражът на шампионите от Нашенци-Пчелна майка Веселин Илиев.

Призьорите в турнира получиха парични награди, купи, медали и грамоти.