При момичетата (1-2 клас) в дисциплината 300м най-бърза бе Лъчезара Кирилова от СК „Милка Михайлова” (Перник), която завърши втора на миналогодишния пробег. На второ и трето място завършиха Христина Георгиева от „Оборище“ (Панагюрище) и Михаела Павлова – СК „Мизия“.

В същата възрастова група при момчетата победи Методи Данчев от СК „Милка Михайлова“ (Перник), който изпревари Тервел Танков от СК „Мизия“ и Николай Митов – СК „Атлет“ (Мездра).

При момичетата (3-4 клас) на 500м за втора поредна година златото взе Валена Георгиева - СК „Милка Михайлова” (Перник). Нейни подгласнички станаха Добринка Николова - „Средногорски Атлет” (Пирдоп) и Миа Бъзовска - СК „Милка Михайлова” (Перник).

При момчетата на 800м златото спечели Данаил Чотов от „Тракия“ (Пловдив). След него финишираха Иван Георгиев – „Средногорски Атлет“ (Пирдоп) и Милен Петров – СК „Мизия“.

В дистанцията 800м при момичетата златото взе Толия Цанева от „Локомотив” (Дряново). Второ и трето място заеха Моника Иванова от СК „Милка Михайлова” (Перник) и Вяра Милчева – „Атлетик-90“ (Луковит).

При момчетата (5-6 клас) на 1000м първи финишира Александър Джартов от СК „Милка Михайлова“ (Перник). Втори и трети завършиха Ангел Дарандашев от „Атлетик-90“ (Луковит) и Илиян Марков – „Тракия“ (Пловдив).

В надпреварата при момичетата (7-8 клас) победител стана Десислава Лазарова от „Юниверсал“. На второ и трето място се класираха съотборничките в„Атлетик-90“ (Луковит) - Мириам Иванова и Елена Здравкова.

При момчетата на 1500 м златен медал завоюва Кристиян Асеновски от „Мизия“. Среброто и бронзът отидоха съответно при Христо Арбалиев и Марин Раленков – „Оборище“ (Панагюрище).

Най-бърза сред девойките младша възраст бе Вяра Илиева от „Локомотив“ (Дряново), следвана от Весела Панчева – „Левски“ (София) и Таня Узунова - „Оборище” (Панагюрище), която за втора поредна година заема тази позиция в крайното класиране.

При юношите младша възраст първото място зае Георгий Можейко – „Локомотив“ (Дряново). След него се наредиха Павел Здравков „Атлетик-90” (Луковит) и Лука Ралчев – „Оборище“ (Панагюрище).

В надпреварата при девойките старша възраст със златото се окичи Елена Петкова – „Дунав“ (Русе). На второ и трето място се класираха съответно Ива Чиликова – „Дунав“ (Русе) и Мария Стоилова – „Тракия“ (Пловдив).

Николай Кауфман от СК „Атлет“ (Мездра) финишира първи на 3000 м. След него се наредиха Емил Веселов – „Спартак“ (Койнаре) и Михаил Вълковски – „Нови пазар“.

И тази година състезателката на „Локомотив” (Дряново) – Маринела Нинева спечели златото в дисциплината 3000м при жените. След нея се класираха Билсерин Сюлейман – „Нови пазар“ и Елица Тодорова – „Средногорски Атлет“ (Пирдоп).

В най-дългото трасе от 5000 м при мъжете шампион стана състезателят на „Локомотив“ (Дряново) – Стоян Владков. Той изпревари мездренският топ бегач и треньор в СК „Атлет“ (Мездра) – Йоло Николов и финиширалият на трето място – Иван Андреев от СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм“.

Победителите получиха медали, грамоти и парични награди. По време на награждаването дългогодишният треньор Георги Митев и кметът на община Мездра Иван Аспарухов получиха плакети от Българската федерация по лека атлетика, връчени от нейния представител - Антон Бонов, за принос към българската лека атлетика.