За отбора на Спортно-технически моделен клуб (СТМК) - Враца дебют направи Георги Захариев и независимо от факта, че е с контузия, постигна много добри резултати в гонките.

В клас 1/10 El. Touring победи Кристиян Костданов, който постигна най-добро време в турнира - 16.096 мин. Второ място зае Тони Янчев, а трети се класира представителят на Модел Яхт Клуб - Пазарджик Атанас Георгиев. Състезателят на СТМК - Враца Петър Стаменов остана пети.

В клас 1/10 El. Stock - деца първо място зае Любомир Цветомиров, втори е Александър Вълков, а трети - дебютантът Георги Захариев, и тримата от СТМК - Враца. Другият представител на домакините - Цветелина Кирилова, остана четвърта, но по нищо не отстъпваше на победителите.

В клас 1/10 Super El. Stock отново двама състезатели на СТМК - Враца намериха място в челната тройка: Дамян Петров стана първи, Петър Стаменов - втори, а Тони Янчев от Асоциация на моделистите е трети.

В клас 1/10 200 mm Nitro з.м.с Дамян Петров спечели втори златен медал, следван от съотборника си Явор Антонов и Тони Янчев.

Участниците в турнира получиха грамоти и награди. Специални благодарности на състезатели, механици, родители и приятели на автомоделните спортове, които се включиха в пролетното почистване на пистата и на целия Социален комплекс във Враца.

Следващият турнир от календара на БФАМС ще се проведе на 28 и 29 април в гр. Банкя.