Монтана спечели първия гейм с здрав сервис и отлична игра в атака. Във втория домакините показаха друго лице и изравниха. Възпитаниците на треньора Даниел Пеев изиграха почти без грешка третата част и я затвориха с 25:16.
Четвъртата вървеше точка за точка до 21-21, но отборът на Добруджа показа по-здрава психика и прати мача в тайбрек. В него в главен герой се превърна първият съдия Илиян Георгиев, който при резултат 5-5 и успешна атака на Николай Къртев отсъди бъркане на Любомир Агонцев. Разпределителят на Монтана реагира бурно и получи червен картон, който донесе и точка на съперника. Треньорът Даниел Пеев също поиска обяснение, но бе изгонен от скамейката. Това бе и ключовият момент в срещата и домакините го използваха максимално, за да ликуват след успех с 15:9.

Добруджа – Монтана 3:2 (21:25, 25:20, 16:25, 25:22, 15:9)

Добруджа: Денис Чавдаров 4, Добромир Димитров 3, Мартин Атанасов 22, Светослав Арнаудов 2, Димитър Маринков-кап. 13, Жулиен Георгиев 24 (Илия Петков 6, Трифон Лапков, Христо Енков, Мартин Мечкаров, Христо Христов-либеро, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Монтана: Иван Латунов 10, Симеон Александров-кап. 12, Любомир Агонцев 2, Тодор Скримов 10, Минчо Минчев 26, Николай Къртев 12 (Златко Кьосев 1, Теодор Тодоров, Георги Михалев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Илиян Георгиев, Петър Харизанов.

Зала: „Добротица” - 1500 зрители.