Първата ситуация дойде в 3-ата минута, когато Карагарен пусна пас към Талис, а той стреля от границата на наказателното поле, но в аут. В 10-ата минута Чочев излезе сам срещу вратаря, но Васил Симеон изби. При добавката Антонио Вутов вкара, но страничният съдия бе вдигнал флага си за засада.

5 минути по-късно обаче “червените” откриха. При едно от разиграванията си Вутов подаде към Симеон Василев, а той тръгна на скорост и навлезе в наказателното поле. С хубав прехвърлящ удар нападателят се справи с вратаря на Монтана и реализира - 1:0.

В следващите минути ЦСКА 1948 продължи да бъде по-активен по терена и организираше повече атаки. До интересни положения обаче не се стигна.

В 36-ата минута обаче добрата игра на “червените” даде резултат. Педриньо получи отляво, справи се с бранител на Монтана и подаде към Вутов. Халфът стреля по земя от границата на наказателното поле, а Васил Симеонов не успя да улови кълбото. Така то дойде удобно на Талис, който при добавката от малък ъгъл вкара за 2:0.

В 40-ата минута Ценов събори противников състезател в собственото си наказателно поле и така съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Беманга, но неговият удар премина високо над напречната греда. Така тимът от Втора лига пропусна да намали резултата.

Само минута по-късно обаче Монтана реализира. След изпълнение на ъглов удар последва удар към вратата на “червените”, който сякаш изненада вратаря Наумов. Той скочи и със сетни сили изби кълбото. При добавката няколко футболисти скочиха към топката, но в крайна сметка Никола Борисов игра последен с нея и я вкара във вратата на елитния тим.

Първото опасно положение за втората част бе на сметката на Монтана. След центриране от ъглов удар Александър Тодоров засече директно от въздух, но топката излезе в аут. В 57-ата минута “сините” вкараха и втори гол, но той бе отменен заради засада.

В 74-ата минута Никола Илиев имаше възможност да отбележи, но вратарят на Монтана бе скъсил дистанцията и улови. До края на двубоя темпото се запази, а във финалните секунди Стивън Кирилов нанесе опасен удар, но Генадий Ганев улови. Така “червените” победиха с 2:1.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Симеон Василев, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 11. Бирсент Карагарен, 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо, 91. Раян Бидунга, 6. Стийв Фуртадо, 7. Талис, 3. Росен Божинов;

Монтана: 30. Васил Симеонов, 8. Петър Атанасов, 4. Никола Борисов, 14. Димитър Буров, 23. Антон Тунгаров, 24. Емил Янчев, 16. Кристиян Тасков, 13. Илия Русинов, 20. Кевин Беманга, 9. Филип Енжике, 5. Денис Динев.

Източник: sportal.bg