Монтанчаки бяха догонващи през по-голямата част от първото полувреме, но 31 секунди преди почивката американката Сара Бут завърши успешна атака за 39:38. В 49-та мин. националката Даниела Петева направи най-голямата разлика в срещата 49:40, като преднина от 9 точки се получи още веднъж в срещата - в 36-та мин., когато игралата отлично Христина Иванова направи 74:65.

Ответната атака завърши неуспешно за гостите, а след това капитанката на Монтана Димана Макариева пропусна и двата си наказателни удара. Последва силна серия за словенки и 29 секунди преди сирената те намалиха пасива си само до 2 т. – 80:78. Виктория Стойчева обаче вкара и двата си фаула и домакините триумфираха. Сара Бут и Христина Иванова бяха най-резултатни за Монтана с 18 т. За Целе Николина Делич отбеляза 20 т.

Монтана - Цинкарна (Целе) 82:78 (15:22, 24:16, 23:18, 20:22)

Монтана: Цветомира Шаренкапова 2, Даниела Петева 14, Димана Макариева 5, Сара Бут 18, Виктория Стойчева 11 (Христина Иванова 18, Радостина Димитрова 8, Милана Живадинович 4, Мария Желязкова 2). Треньор: Стефан Михайлов.

Цинкарна: Лариса Оцвирк 9, Ива Слоншак 19, Зала Фришковец 10, Алма Поточник 8, Анджела Делич 8 (Николина Делич 20, Александра Крошел 2, Алтия Гуашавану, Ксения Митрич). Треньор: Дамир Гръгич.

Съдии: Драган Матич, Никола Млорадович, Петар Пешич.

Зала: „Младост” - 400 зрители.