Срещата започна отлично за домакините, които спечелиха първата част с 18-6, а в началото на втората се откъснаха напред с 18 точки. Двубоят продължи в същия дух и след почивката. В заключителната четвърта обаче гостите заиграха доста агресивно и четири минути преди края се доближиха само до три точки до своя съперник 60-57. Монтана отговори с тройка на Радостина Димитрова и невероятен кош на Виктория Стойчева и не допусна да бъде задминат.

Най-резултатна за победителките с 14 точки бе националката Христина Иванова. Американката Сара Бут завърши с дабъл-дабъл за Монтана 11 точки и 13 борби. С дабъл-дабъл за Будучност се отчете и Мари Малоун 10 точки и 10 борби. Кристина Топузович реализира 13 т. за черногорки. В следващия кръг в зала „Младост” ще гостува сръбския гранд Цървена звезда (Белград).

Монтана – Будучност 67:61 (18:6, 20:19, 19:17, 10:19)

Монтана: Виктория Стойчева 2, Цветомира Шаренкапова 11, Димана Макариева-кап. 8, Сара Бут 11, Христина Иванова 14 (Радостина Димитрова 10, Даниела Петева 10, Милана Живадинович 1, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.

Будучност: Саня Орозович 10,Кристина Топузович 13, Божица Муйович 4, Мари Малоун 10, Тамара Капор 10 (Анджелика Митрашинович 12, Никола Бабич 2, Ксения Шчепанович). Треньор: Горан Бошкович.

Съдии: Владимир Вескович, Никола Милорадович, Александър Милоевич.

Зала: „Младост”-300 зрители.