Двубоят започна с размяна на кошове без нито един от двата отбора да успее се откъсне в резултата. В края на третата част обаче монтанчанки направиха силна серия и поведоха с двуцифрена разлика 64:53. Последваха силни минути за гостите и 29-секунди преди сирената те изравниха 74-74. 12.4 сек. преди края първото продължение Христина Иванова вкара за 87-85, но последва ново изравняване. Във второто петминутно продължение Будучност влезе по-добре, откъсна се с 8 точки и вече се виждаше победител.

Не така мислеше националката Христина Иванова, която вкара решителна тройка, а след това завърши още две успешни атаки и домакините ликуваха. Иванова завърши мача с 20 точки. Украинката Олга Дубровина се отличи с трийпъл-дабъл 18 точки, 10 борби и 10 асистенции. Капитанката на Монтана Димана Макариева направи дабъл-дабъл 21 точки и 14 борби. При дебюта си за домакините новата американка Тифъни Джоунс се отчете с 2 точки, 4 борби и 2 асистенции. За Будучност Николина Бабич реализира 26 точки, Анджелика Митрашинович завърши с 20 т.

Монтана – Будучност (Подгорица) 102:100 (24:21, 13:18, 21:12, 16:23, 13: 13, 15: 13)

Монтана: Виктория Стойчева, Цветомира Шаренкапова 9, Тейлър Мануел 19, Димана Макариева-кап. 21, Христина Иванова 20 (Олга Дубровина 18, Радостина Димитрова 13, Тифани Джоунс 2, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.

Будучност: Николина Бабич 26 точки, Лаурита Юрчуте 4, Патриция Бура 2, Николина Джебо 17, Тамара Капор 12, (Анджелика Митрашинович 20, Милена Якшич-кап. 10, Анжела Бигович 5, Виолета Лазаревич 2, Драгана Живкович 2). Треньор: Горан Бошкович.

Съдии: Драган Матич, Петър Пешич, Стефан Чалич.

Зала: „Младост”- 250 зрители.