Борислав Балджийски откри головата сметка за отбора си в 27-та мин., когато се разписа от фаул. Отново той покачи в самото начало на второто полувреме с ефектно воле от границата на наказателното поле. След това дойде и времето на Мирослав Антонов. Чилика направи резултата класически в 56-та мин. с неспасяем удар в долния десен ъгъл на вратаря.
Антонов вкара втория си гол в мача в 62-та мин. Тогава 31-годишният нападател отне топката от защитник на домакините и озовал се сам срещу вратаря Мартин Теменлиев не му даде никакъв шанс. Крайният резултат оформи в 86-та мин. Петър Атанасов.
Неприятна контузия получи централният нападател на Монтана Атанас Илиев, който в средата на първото полувреме при опита си да прескочи един шпагат на противников защитник стъпи на криво и напусна терена накуцвайки. Созопол пък доигра двубоя с 10 души, след като в 78-та мин. Стоян Мантаров влезе грубо в краката на Сергей Георгиев и получи директен червен картон.

Созопол – Монтана 0:5

Созопол: Мартин Теменлиев, Джейхан Зайденов, Диян Лефтеров, Кирил Грозданов, Кристиян Пешов, Мирослав Радев (59-Кристиян Тафраджийкси), Михаил Георгиев (58-Мехмедали Мехмедали), Мустафа Мустафа, Станимир Баев, Стоян Мантаров, Христо Каймакански (68-Мартин Сечков). Треньор: Румен Димов.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Владимир Айтов, Тодор Колев, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов (60-Сергей Георгиев), Петър Атанасов, Атанас Илиев (36-Мирослав Антонов), Борислав Балджийски, Иван Коконов. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 0:1 Борислав Балджийски (27), 0:2 Борислав Балджийски (47), 0:3 Мирослав Антонов (56), 0:4 Мирослав Антонов (62), 0:5 Петър Атанасов (86).

Главен съдия: Петър Доровски.

Асистенти: Иво Колев, Петър Рангелов.
Жълти картони: Мирослав Радев, Мехмедали Мехмедали (Созопол).

Червен картон: Стоян Мантаров (Созопол).

Стадион: „Арена Созопол” - 500 зрители.