Домакините влязоха по-добре срещата и при първото техническо прекъсване имаха аванс от 4 точки. До края те не изпуснаха инициативата и го затвориха на 19 т. Втората част бе далеч по-оспорвана и изпълнен с обрати. Монтанчани продължиха с инерцията от първия гейм до 8:5 при първата задължителна пауза. След това обаче явно решиха, че са си свършили работата. Гостите използваха отпускането и направиха силна серия от 6-0. Домакините не се предадоха и изравниха - 24:24, но следващите две точки бяха за Добруджа.
Следващите два гейма се развиха според очакванията. Кирил Клетс стана топреализатор на двубоя с 29 точки (7 аса и 1 блок). Борис Наков добави 10 точки (3 блока). За Добруджа Димитър Маринков отново бе най-резултатен с 16 т. (6 аса)

Монтана – Добруджа 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:20)

Монтана: Златко Кьосев 9, Иван Латунов 8, Константин Абаев 6, Аспарух Аспарухов 6, Борис Наков 10, Кирил Клетс 29 (Мартин Пенев-кап. 2, Себастиан Роата 1, Делчо Раев 1, Леон Тончев, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров- либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Демир Димитров 3, Димитър Маринков-кап. 16, Мартин Мечкаров 14, Петър Христосков 5, Борислав Тодоров, Невен Нешев 9 (Георги Господинов 2,Христо Енков 1, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Петър Пенев.

Зала: „Младост” - 600 зрители.